Antivirusinės programos

Blogas apie antivirusines programas

Nemokama antivirusinė

leave a comment »

Mūsų geri draugai iš žurnalo “Computer Bild Lietuva” redakcijos praėjusią savaitę savo lankytojų klausė, ar jie yra mokėję už programinę įrangą. Savaitę svetainėje vykusi apklausa savo rezultatais labai nenustebino. 84 balsavusieji patikino, kad yra mokėję už programinę įrangą, 86 – nėra to darę, o 56 balsavusieji pasirinko trečiąjį atsakymo variantą – yra mokėję tik už tą programinę įrangą, kurią gavo pirkdami kompiuterį.

Nemanau, kad tokie apklausos rezultatai rodo, kad Lietuvoje itin klesti nelegalios programinės įrangos naudojimas ar piratavimas – juk tiek daug nemokamų programų šiuo metu galima pasirinkti. Ir vis dėlto tai, kad 37 proc. balsavusiųjų mokėjo už programinę įrangą, glosto širdį. Tikrai nėra taip blogai.

Štai kolegos iš Izraelio neseniai vykusioje konferencijoje su mumis pasidalino savo tyrimo duomenimis: 95 proc. apklaustų namų vartotojų naudoja antivirusines programas, iš jų 34 proc. renkasi nemokamas antivirusines, 31 proc. – naudoja tas, kurias jiems duoda IT administratoriai, ir tik vargani 7 proc. prisipažino naudojantys nelegalias antivirusines programas. Tokia situacija ten, Izraelyje.

Kaip pas mus? Sunku spręsti. Ir vis dėlto mes puikiai matome, kad tokie pasiūlymai, kaip išbandyti antivirusinę nemokamai ar nemokamos antivirusinės programos parsisiųsti, yra labai laukiami ir graibstomi. O juk išties – kam naudoti nelegalią antivirusinę, jei galima bent kelis mėnesius išbandyti patikimą programą? O po to – galbūt nusipirkti. Laimėti. Ar gauti dovanų nuo Kalėdų senelio.

Advertisements

Written by antivirusinesprogramos

January 10, 2011 at 1:10 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: